fbpx

Ruanda

Ruanda tepelerden oluşan yüksek rakımlı bir ülke; ve bunun sayesinde de muhteşem bir hayvan ve bitki örtüsüne sahip. Ruanda’yı ziyaret edenlerin birçoğu, Volcanoes National Park’taki gorillaları görmek için geliyorlar. Soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan gorillaları en rahat görebileceğiniz bir yer burası. Yaklaşık 480 gorillanın yaşadığı bu parkta, gorillaları görmek için çok önceden yerinizi ayırmanız gerekiyor çünkü rehberle yapılan bu gezilerde çok az sayıda turistin gorilla trekking’e katılmasına izin veriliyor. Bu gezi hem arkadaşlarınızla çıkabileceğiniz macera dolu bir tatil hem de çocuklarınızla çıkabileceğiniz eğitici bir seyahat olabilir. Fly-in Safari ile gorilla trekking’i Masai Mara veya Serengeti safari ile birleştirebilirsiniz

RUANDA LÜKS TATİL

Ruanda’da ilk durağınız ülkenin başkenti Kigali olacak. Tatiliniz uzunsa birkaç gününüzü burada geçirebilirsiniz. 94’te yaşanan korkunç soykırımı anlatan Soykırım Müze’lerini ziyaret edebilirsiniz. Gorillaları göreceğiniz Volcanoes National Park’ta 2-3 gününüzü ayırmanızı öneririz. Programınızı önden planlayıp gorillaları ziyaret etmek için rezervasyonunuzu önden yapmamız gerekmektedir. Burada yapacağınız gezide hem muhteşem bir doğada trekking yapıp hem de çok az sayıda insanın yaşayabileceği gorilla trekking deneyimini yaşayacaksınız. Ruanda’da gorilla trekking dışında yapabileceğiniz birkaç aktivite daha var. Bunlardan biri Kivu Gölü’nü gezmek ve buradaki huzurlu ortamda dinlenmek ve bir diğeri de Nyungwe National Park. Bu parkta Ruanda şempanzeleri görüp muhteşem bir doğa içinde trekking yapabilirsiniz.

Gitmeniz için 9 neden

1. Gorilla Trekking

2. The Volcanos National Park’ın muhteşem hayvan ve bitki örtüsü

3. Nyungwe National Park’taki Şempanzeler

4. Kivu Gölü’nde huzur

5. Fly-in Safari: Bir seyahatte birden fazla parkı görme

6. Kigali şehri

7. Çocuklarınızla macera dolu bir tatil

8. Ruanda yerel kültürünü tanıma

9. Masai Mara veya Serengeti Safari ile uzun bir tatil

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+2 (1 saat geri)
Telefon Kodu: +250
Resmi Dil: Kinyarwanda, Fransızca, İngilizce
Diğer Diller:
Başkent:
Kigali
Din: Hristiyan
Para Birimi: Ruanda Frangı

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY
Uçuş Süresi: 6,5 saat
Ana Havalimanı: Kigali
Vize: Var 
Priz: Tip C Fiş (2 Dişli)  
Bahşiş: Lüks lokantalar dışında bahşiş beklenmez. Ruanda fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Ruanda’da plastik poşet yasaktır; girişte kontrol yapılıyor. Ruanda’ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi’nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Tanzanya: THY ile Kilimanjero’ya uçup Serengeti’de Safari turu yaptıktan sonra safari programınıza Ruanda’da devam edebilirsiniz.
Kenya: THY ile Nairobi’ye uçup Masai Mara’da Safari turu yaptıktan sonra safari programınıza Ruanda’da devam edebilirsiniz.