fbpx

Zimbabve

Dünyanın 7 Doğal Harikası’ndan biri olan Viktorya Şelaleleri, Zimbabve’yi seyahatin ana sebebi. Zambiyi’dan da ulaşılabilen bu şelaleler, Niagara ve İguaçu Şelaleleri ile birlikte dünyanın en görkemli şelaleleri arasında kabul ediliyor. Zimbabve, safari için de iyi bir destinasyon. Bostwana sınırında yer alan Hwange Milli Parkı; Afrika doğal yaşamı gözlemleyebileceğiniz ve game drive’lara katılacağınız mükemmel bir park. Ayrıca, Afrika’daki en büyük fil nüfusu da burada yaşıyor. Viktorya Şelaleleri’ne yakın olan Hwange’ye rahatlıkla ulaşıp birkaç gün geçirebilirsiniz. Ülkenin kuzeyinde yer alan Kariba gölü ve Mana Pools Milli Parkı yine görülmeye değer bir yer. Az sayıda turistin bulunduğu bu bölgede diğer turistlerle karşılaşmadan gerçek Afrika’yı keşfedebilirsiniz.

ZİMBABVE LÜKS TATİL

80’lerde bağımsızlığını elde eden Zimbabve, çok eski bir tarihe sahip. Mozambik ile birlikte Monomotapa Krallığı’nın uzun yıllar hüküm sürdüğü bu topraklarda bir çok tarihi eser bulunmakta. Ülkenin güneyinde yer alan Büyük Zimbabve şehrinde bu kalıntıları görmek mümkün. “Taştan Ev” anlamına gelen Zimbabwe, bu şehirde yer alan onlarca taş ev kalıntılarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Zimbabve’de Viktorya Şelaleleri en öne çıkan turistik yer olsa da bununla beraber Hwange Milli Parkı gibi safari yapılacak birçok parkı bulunmakta. Daha az kalabalık isteyenler için Mana Pools Milli Parkı ideal ve bu parkı ziyaret ederken Kariba göl kenarında konaklayabilirsiniz. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Bu tatilinizi Güney Afrika ile rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

Gitmeniz için 9 neden

1. Nefes kesici Viktorya Şelaleleri

2. Hwange Milli Parkı

3. Afrika’nın en büyük Fil yerleşkesi

4. Daha az turistik olan parklarda Safari

5. Kariba Gölü’nde dinlenme

6. Büyük Zimbabve şehrindeki tarihi kalıntılar

7. Güney Afrika ile seyahatinizi birleştirme

8. Game Drive + Canoe Safari + Walking Safari

9. Walking Safari ile doğayı yakından keşfetme

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+2 (1 saat geri)
Telefon Kodu: +263
Resmi Dil: İngilizce, Shonaca, Ndebelece
Diğer Diller:
Başkent:
Harare
Din: Hristiyan
Para Birimi: ABD Doları

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY + South African Airways
Uçuş Süresi: 16 saat (Aktarmalı)
Ana Havalimanı: Harare
Vize: Var 
Priz: Tip D & G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Zimbabve fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Zimbabve’ye seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması önerilmektedir.  Özellikle Güney Afrika üzerinden seyahat etmeyi planlayan kişilerin Sarı Humma aşı sertifikasını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi’nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Güney Afrika: THY ile Cape Town’a uçup Güney Afrika’yı gezdikten sonra programınıza Zimbabve’de devam edebilirsiniz.