fbpx

Bora Bora

Bora Bora, Yeryüzündeki Cennet. Fransız Polinezyası’nda yer alan bu ada volkanik bir yapıya sahip. Bu sayede; turkuaz rengi denizde yüzerken ve bembeyaz kumsallarda güneşlenirken; arkanızda muhteşem bir doğal güzellik size eşlik ediyor olacak. Maldivler ile birçok benzerlik gösteren Bora Bora’nın Maldivler’den en önemli farkı; bu muhteşem doğası. Maldivler’deki gibi su üzerinde yer alan water bungalow’ları ile size unutulmaz bir balayı veya romantik bir tatil yaşatacak. Bora Bora için lüksün vardığı en son nokta demek çok da yanlış olmaz. Karayipler ve Maldivler gibi birçok lüks tatil yerlerinden daha pahalı bir yer. Tabi adaya indiğiniz andan itibaren; adanın ve sunulan hizmet kalitesinin paha biçilemez olduğunu göreceksiniz. Adada yapılacak aktivitelerin çoğu su üzerine. Dünyadaki en güzel denizaltı dünyasına sahip yerlerden biri. Renkli resifler ve balıklar ile yüzebilir; hatta büyük deniz kaplumbağaları ve yunuslarla karşılaşabilirsiniz. Biraz daha heyecan istiyorsanız; köpekbalıklarını ve vatozları görebileceğiniz yerler için bir tura katılabilirsiniz. Yalnızca sekiz bin kişinin yaşadığı adada; ada insanları geleneklerine bağlı. Hayat felsefeleri olan “aita pea pea” yani “endişe edilecek bir şey yok”; yerel insanlarla konuşmaya başladığınızda hemen farkına varacağınız bir şey. Hem adanın hem de ada insanının yaydığı huzur sizi de sarmalayacak.

BORA BORA LÜKS TATİL

Güney Pasifik Okyanusu’nda Fransız Polinezyası’nın en ünlü takım ada grubu olan Sosyetik Adaları’nın içinde yer alan Bora Bora; Türkiye’den ulaşabileceğiniz en uzak yerlerden. İnsanoğlunun en geç yerleştiği yerlerden olan bu adalar topluluğu; 118 irili ufaklı ada ve atolden oluşuyor ve bunların arasında Bora Bora en ünlüsü. 19 yy’da Fransız kontrolü altına giren bu adalar; hala Fransız yönetimine bağlı. Bu uzak adalara gitmişken birden fazla adayı görmenizi öneririz. Tahiti ve Moorea birbirlerine çok yakın adalar. Veya bir cruise’a katılarak bu bölgeyi daha derinlemesine keşfedip güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. Ada tatilini, Los Angeles’ta geçireceğiniz birkaç gün ile birleştirip; hem uzun yolculuğun yorgunluğunu atıp hem de Hollywood ışıltısına kapılabilirsiniz. Bu adalar içerisinde Bora Bora, balayı için ideal. Her şeyden uzakta, lüks ve egzotik bir tatil düşleyenlerin tercihi. Adaya, Tahiti’den kalkan küçük uçaklarla ulaşabilirsiniz. Bora Bora’da birçok lüks tesis; ana karada değil çevredeki küçük adacıklara kurulu ve anakaraya ulaşım tesisin özel deniz motorlarıyla gerçekleştiriliyor. Bu sayede Maldivler’deki gibi ayrıcalıklı ve izole bir tatil geçirirken çok kısa bir yolculukla adanın size sunduğu doğal güzelliklerin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Bora Bora; size hayallerinizin ötesinde bir tatil vaat ediyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Tropikal Ada

2. Egzotik Bitki Örtüsü

3. Mercanlar

4. Renkli Balıklarla dolu Sualtı

5. Romantizm

6. Lüks Otellerde Tatil

7. Water Villada konaklama

8. Sessizlik & Sakinlik

9. Dalış

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-10 (13 saat geri)
Telefon Kodu: +689
Resmi Dil: Fransızca
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Papeete
Din: Hristiyan
Para Birimi: CFP Frangı

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Air Tahiti, Air France
Uçuş Süresi: 26 saat
Ana Havalimanı: Papeete 
Vize: Var
Priz: Tip C Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Bahşiş bırakılması genelde beklenmez.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Tahiti: Uçuşunuzun indiği havalimanı bu adada. Bora Bora’ya geçmeden birkaç gününüzü de Fransız Polinezyası’nın en büyük adası olan Tahiti de geçirebilirsiniz.

ABD: Los Angeles’a uçup buradan Bora Bora’ya geçebilirsiniz. Böylece uzun uçuşun ardından Los Angeles’ta dinlenme ve şehri keşfetme fırsatınız olur.