fbpx

Tahiti

Fransız Polenezyası’ndaki en büyük ada ve başkent Papeete’ye ev sahipliği yapıyor. Turkuaz rengi denizde yüzerken ve bembeyaz kumsallarda güneşlenirken; arkanızda muhteşem bir doğal güzellik size eşlik ediyor olacak. Aynı ada grubunda yer alan Bora Bora, Tahiti’nin önüne geçse de; Tahiti’nin de sunduğu birbirinden güzel doğal güzellikler bulunmakta. Ayrıca Bora Bora’ya kıyasla daha uygun fiyatta konaklama imkanları da mevcut. Fransız Polinezyası’nda yaşayan nüfusun 80%’i bu adada. Bu sayede muhteşem doğal güzelliklerin yanı sıra; Papeete başta olmak üzere renkli şehir hayatı da sunuyor. Tabiki toplam nüfusun 130bin olduğunu göz önünde tutarsanız; gördüğünüz birçok başkentten daha sakin bir yer. Fransız Polinezyası, Tahiti olarak da biliniyor bu sebeple bu isim hem bu ada hem de tüm adalar grubu için kullanılıyor. Adada yapılacak aktivitelerin çoğu su üzerine. Dünyadaki en güzel denizaltı dünyasına sahip yerlerden biri. Renkli resifler ve balıklar ile yüzebilir; hatta büyük deniz kaplumbağaları ve yunuslarla karşılaşabilirsiniz. Biraz daha heyecan istiyorsanız; köpekbalıklarını ve vatozları görebileceğiniz yerler için bir tura katılabilirsiniz. Ada insanı geleneklerine bağlı. Hayat felsefeleri olan “aita pea pea” yani “endişe edilecek bir şey yok”; yerel insanlarla konuşmaya başladığınızda hemen farkına varacağınız bir şey. Hem adanın hem de ada insanının yaydığı huzur sizi de sarmalayacak.

TAHİTİ LÜKS TATİL

Güney Pasifik Okyanusu’nda Fransız Polinezyası’nın en ünlü takım ada grubu olan Sosyetik Adaları’nın içinde yer alan Tahiti; Türkiye’den ulaşabileceğiniz en uzak yerlerden. İnsanoğlunun en geç yerleştiği yerlerden olan bu adalar topluluğu; 118 irili ufaklı ada ve atolden oluşuyor. 19 yy’da Fransız kontrolü altına giren bu adalar; hala Fransız yönetimine bağlı. Bu uzak adalara gitmişken birden fazla adayı görmenizi öneririz. Tahiti ve Moorea birbirlerine çok yakın adalar. Veya bir cruise’a katılarak bu bölgeyi daha derinlemesine keşfedip güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. Cruise’ler genelde Tahiti Limanı’ndan hareket ediyor. Ada tatilini, Los Angeles’ta geçireceğiniz birkaç gün ile birleştirip; hem uzun yolculuğun yorgunluğunu atıp hem de Hollywood ışıltısına kapılabilirsiniz. Tahiti’ye Los Angeles’tan uçabileceğiniz gibi; Air France gibi havayolları ile Avrupa üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ada iki volkanik sıradağından oluşuyor. Tahiti Nui ve Tahiti Iti olarak adayı ikiye bölmek mümkün ve bu sıradağlar ve üzerindeki muhteşem doğa; deniz tatilinizi bambaşka bir havaya büründürüyor. Adada deniz sporlarının yanı sıra birçok doğa sporu imkanı da bulunmakta. Tahiti; size hayallerinizin ötesinde bir tatil vaat ediyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Tropikal Ada & Egzotik Bitki Örtüsü

2. Renkli Papeete şehri

3. Tahiti mutfağı

4. Mercanlar

5. Tahiti’nin sıcak ve konuksever insanları

6. Romantizm

7. Lüks Otellerde Tatil

8. Sessizlik & Sakinlik

9. Renkli Balıklarla dolu Sualtı & Dalış

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-10 (13 saat geri)
Telefon Kodu: +689
Resmi Dil: Fransızca
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Papeete
Din: Hristiyan
Para Birimi: CFP Frangı

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Air Tahiti, Air France
Uçuş Süresi: 26 saat
Ana Havalimanı: Papeete 
Vize: Var
Priz:
Tip C Fiş (2 dişli)
Bahşiş:
Bahşiş bırakılması genelde beklenmez.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Bora Bora: Tahiti’de geçireceğiniz tatile; Bora Bora veya Moorea gibi çevredeki başka bir adayı da ekleyebilirsiniz.

ABD: Los Angeles’a uçup buradan Tahiti’ye geçebilirsiniz. Böylece uzun uçuşun ardından Los Angeles’ta dinlenme ve şehri keşfetme fırsatınız olur.