fbpx

Maldivler

Maldivler, Yeryüzündeki Cennet. Laccadive denizindeki 26 atol ve yüzlerce adadan oluşan Maldivler’de, adaların yalnızca 20%’sinde yerleşim olması çok şaşırtıcı. Bu sayede, size özel bir Robinson Crusoe gezisi yapabiliyorsunuz. Tropikal, Egzotik, Gizemli, Sakin, Romantik… Maldivler, bu sıfatları fazlasıyla dolduruyor. Mercanlarla çevrili olan bu adalarda; bembeyaz ve yumuşak bir kumsal, turkuaz renginde berrak bir deniz ve denizin altında mercanlar ve rengarenk balıklar sizi bekliyor. İş ve şehir hayatını geride bırakıp zamanı unutacağınız bir tatil vaat ediyor. Bir ada – bir otel koseptinin genelde hakim olduğu adalarda; sakinliği ve yalnızlığı doyasıya yaşayacaksınız. Şehrin gürültüsünü ve stresini geride bırakıp, lüks otellerin sunduğu SPA, Yoga, Detox hizmetleriyle kendinizi yenileyeceksiniz.

MALDİVLER LÜKS TATİL

Sri Lanka’nın komşusu olan bu adalar topluluğu, ilk olarak başta Tamil ve diğer Sri Lankalıların yerleştiği bir ada. Budizm’in başta yaygın olduğu Maldivler nüfusunun şuan neredeyse tamamı Müslüman. Otellerde misafirlere hizmet veren Hint görünümlü kişilerin adının Muhammet veya İbrahim olduğunu öğrenmek, birçok kişiyi şaşırtıyor. 12 yy’da, Arap tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari’nin tebliğiyle Müslümanlığa geçmişler. 16 yy itibariyle Portekiz, Hollanda ve İngiltere sömürüsü altında olan Maldivler, 1965’te bağımsızlığını kazanmış. Komşusu Sri Lanka gibi kültürel mirası zengin olmayan bu adalar topluluğu; kristal berraklığında suyu, mercanlar ve renkli denizaltı dünyası, sakin ve sessiz bir ortam sunması ve lüks otelleriyle ön plana çıkıyor.  

Balayı tatili için gözde olan Maldivler, romantik bir tatil veya sakinlik ve sessizlik arayanlar için de gözde bir yer. Egzotik deniz ve kumsalların yanı sıra dalış için de tercih edilen bir yer. Adalardaki birçok otelin dalış merkezi bulunmakta. Dalış yapmasanız bile otelin etrafındaki mercanları veya katılacağınız bir adalar turunda snorkling yapmanızı kesinlikle öneririz. Yumuşacık kumsalı ve bazı otellerin sunduğu Kids Club gibi hizmetlerle ailelerin için de uygun bir yer.

Maldivler’deki onlarca otel seçeneği içinden sizin için en uygun olanını bulmak kolay değil. Buradaki tecrübemiz ile size hayal ettiğiniz tatili sunuyoruz. Havalimanından hızlı feribot veya deniz uçağı ile ulaşacağınız otelinizde, tatilinize ilişkin her konuyu biz organize ediyoruz. Size yalnızca keyifli bir tatil geçirmek kalıyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Tropikal Ada

2. Egzotik Bitki Örtüsü

3. Mercanlar

4. Renkli Balıklarla dolu Sualtı

5. Romantizm

6. Lüks Otellerde Tatil

7. Water Villada konaklama

8. Sessizlik & Sakinlik

9. Dalış

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+5 (2 saat ileri)
Telefon Kodu: +960
Resmi Dil: Dhivehi
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Male
Din: İslam
Para Birimi: Rufiyaa

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Emirates, Qatar Havayolları
Uçuş Süresi: 8 saat
Ana Havalimanı: Male
Vize: Yok
Priz: Tip C & F Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Otel ve restoranlar 10% hizmet bedelini ekliyor; bu sebeple bahşiş bırakılması beklenmiyor. Size iyi hizmet veren birine ek bahşiş vermek isterseniz, 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Maldivler Müslüman bir ülke olması sebebiyle ülkeye içki girişi yasaktır. Valizinizde içki getirmeyin veya ülkeye girişte Duty Free’den içki alışverişi yapmayın. Otellerde içki tüketiminde bir sorun yoktur.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai’de konaklayıp; Arap Dünyası’nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Sri Lanka: THY’yi tercih ederseniz aynı uçuşla Sri Lankya’ya devam edebilirsiniz. Kültürel miraslarıyla ön plana çıkan Sri Lanka için en az 3-4 gününüzü ayırmanız gerekmektedir.