fbpx

Mauritius

Hint Okyanusu’nda yer alan bu ada, Avrupa-Hint-Afrika-Oryantal kültürlerinin bir karışımına sahip. İlk kez 9 yy.’da Arap Seyyahların keşfettiği bu ada, daha sonra kısa bir süre Portekizliler’in de uğrak yeri olmuş. Ada ilk kez 17 yy.’da Hollanda sömürgesi altına girmiş ama kısa bir süre sonra, ada kültürüne en çok etkisi olan Fransızlar’ın hâkimiyetine girmiş. Günümüzde de, yerel dillerinden sonra Fransızca, adada en çok konuşulan dil olup Fransız etkisi; mutfaklarında, mimaride ve hukuk sisteminde yoğun olarak hissediliyor. 19 yy.’da İngiliz sömürgesine girip 20 yy. ortalarında bağımsızlığını kazanana kadar İngiliz kontrolü altında kalmış dahi olsa; resmi kurumlar ve turistik yerler dışında İngilizce pek yaygın değil. Bu uzun sömürge döneminin sonucu olarak ada çok dinli, çok dilli, farklı etnik gruplardan oluşan halkıyla diğer adalardan daha farklı bir yapıya sahip.

MAURİTİUS LÜKS TATİL

Hint Okyanusu’nda, Afrika kıtasından 2000 km uzaklıkta bulunan bu ada; komşuları Madagaskar, Seyşeller ve Maldivler’den farklı bir yapıya sahip. Maldivler gibi ufak adacıklardan oluşmamasına karşın yine de adayı gün içinde rahatlıkla gezebileceğiniz bir büyüklüğe sahip. Adada deniz turizmi ağırlıkta güneyde ve batıda gelişmekle birlikte; özellikle sömürge dönemine ait izleri görmek için adanın Kuzeyi’ni, Port Louis çevresini görmenizi öneririz. Adanın iç tarafları ise, şelaleleri ve doğal parklarıyla, doğa sporları için çok uygun. Adada birçok lüks otel zinciri bulunmakta. Balayı veya romantik bir tatil geçirebileceğiniz otellerin yanı sıra çocuklu ailelere yönelik de konaklama alternatifleri ve aktiviteler bulunmakta. Bembeyaz kumsalları, egzotik doğası ve renkli resifleriyle Mauritius, ziyaretçilerini fazlasıyla memnun eden bir yer.

Gitmeniz için 9 neden

1. Yılın her dönemi sıcak bir yer

2. Bembeyaz kumsallarında Egzotik bir tatil

3. Çevresindeki Mercanları Dalışla keşif

4. Şelaleleriyle muhteşem bir Doğa

5. Türkiye’den direk uçuş

6. Multi-kültürel yapısı

7. Fransız, Çin ve Afrika etkisindeki Lezzetli Mutfağı

8. Lüks Otellerinde unutulmaz bir Balayı tatili

9. Su ve Doğa Sporları

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+4 (1 saat ileri)
Telefon Kodu: +230
Resmi Dil: Yok
Diğer Diller: Mauritius Kreyolu, Fransızca, İngilizce
Başkent:
Port Louis
Din: Hinduizm, Hristiyanlık, İslam
Para Birimi: Mauritius Rupisi

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Emirates,
Uçuş Süresi: 10 saat
Ana Havalimanı: SSR International
Vize: Yok
Priz: Tip C & G Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Restoranlarda servis hizmeti eklenmediyse; hizmetten memnuniyetinize göre 5% – 10% bahşiş bahşiş bırakabilirsiniz.

ÖNEMLİ: AA

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai’de konaklayıp; Arap Dünyası’nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!