fbpx

Saint Lucia

Saint Lucia, Karayipler’de denizi kadar doğasıyla da ön planda olan bir yer. Trinidad ve Tobacco’nun kuzeyinde yer alan bu ada, tam anlamıyla yeryüzündeki cennet. Uzun süre İngiliz ve Fransız sömürgesi altısında kalan bu adada, her iki kültürün izlerini görmek de mümkün. Karayipler’deki en görsel karelerden biri olan ikiz pitonlar; “Gros Piton” ve “Petit Piton” bu adada bulunuyor. Gros Piton’a tırmanmak mümkün ve tırmanışın sonunda enfes bir manzara sizi bekliyor. Adada yer alan sülfür sıcak kaynak suları ise sıkça ziyaret edilen başka bir yer. Adadaki yağmur ormanlarında yapacağınız bir doğa yürüyüşü, yine unutamayacağınız deneyimlerden biri olacak. Tabi ki adaya asıl ziyaret amacınız olan egzotik plajlar, cennet koylar ve turkuaz deniz; tüm yorgunluğunuzu atıp arındığınız bir tatil sunacak size. Dalış ve snorkeling tutkunları için de birbirinden güzel mercanlar, resifler ve rengarenk balıklar sizi bekliyor olacak.

SAİNT LUCİA LÜKS TATİL

Karayipler, egzotik tatil düşleyenlerin aklına gelen ilk yer. Bu ününü de fazlasıyla hak ediyor. Onlarca adadan oluşan bu bölgede; hangi adaya gideceğinizi seçmek zor olabilir. Eğer çok sayıda adayı görmek istiyorsanız; büyük gemilerin Cruise programları bunun için ideal. Karayipler’e giderken dikkat edilmesi gereken bir konu vize. Çünkü her bir adanın farklı bir durumu var: kimi Amerika’ya, kimi Avrupa’daki bir ülkeye bağlı; kimiyse kendi başına bir ülke. Karayipler’e gideceğiniz mevisimi seçmek de önemli: Haziran – Eylül arası tropik kasırgaların gerçekleştiği dönem olduğu için; bu dönemde Karayipler tatilini düşünmemelisiniz. Diğer Karayip adaları gibi St. Lucia için de en iyi dönem olan Aralık – Mayıs arası tatilinizi programlamanızı öneririz. St. Lucia, ister romantik bir balayı; ister ailenizle bembeyaz kumsallarda dinlendiğiniz bir tatil programı olsun; size cennetteymişsiniz hissini yaşatacak.

Gitmeniz için 9 neden

1. Yağmur Ormanlarında yürüyüş

2. Great Piton’a tırmanış

3. Bembeyaz kumsallar ve turkuaz deniz

4. Resifler, mercanlar ile renkli deniz altı dünyası

5. Lüks konaklama

6. Vizesiz Karayipler tatili

7. Karayip mutfağı

8. Dalış ve Snorkling

9. Karayipler’in güzelliği ve sıcaklığı

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-4 (7 saat geri)
Telefon Kodu: +1-758
Resmi Dil: İngilizce
Diğer Diller: Fransız Kreyolu (Kweyol)
Başkent:
Castries
Din: Hristiyanlık
Para Birimi: Doğu Karayipler Doları

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: British Airways
Uçuş Süresi: 17 saat
Ana Havalimanı: Hewanorra International Airport
Vize: Yok
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş:
Restoranlarda servis hizmeti eklenmediyse; hizmetten memnuniyetinize göre 5% – 10% bahşiş bırakabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Barbados: İki ada arasındaki direk uçuşlar sayesinde; Barbados’un renkli ve hareketli hayatıyla; St. Lucia’nın muhteşem doğasını ve nefes kesen manzaralarını birleştirebilirsiniz.