fbpx

Arjantin & Patagonya

Buenos Aires, Avrupa şehirlerini anımsatan mimariye sahip bir şehir. Uzun yıllar gelişmiş bir ekonomiye sahip olması sebebiyle şehirde görülecek çok sayıda güzel yapı bulunmakta. San Telmo bölgesi tarihi yerlerin merkezi. Kuzeydeki Salta şehri ise kolonyal mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz yer. Buradan Mendoza’ya geçip ünlü Malbec şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını gezebilirsiniz. Ülkeninin kuzeydoğusunda yer alan Iguazu Şelaleleri nefes kesici bir manzaraya sahip. Arjantin, modern ve gelişmiş şehirleri ile muhteşem doğal güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz bir yer. Programınızı yaparken ülkenin Güney Yarımkürede bulunduğunu ve mevsimlerin ülkemizdekinin tam tersi olduğunu unutmayın

ARJANTİN & PATAGONYA LÜKS TATİL

16 yy itibariyle İspanyol sömürgesi altına giren ülke, 19 yy başlarında bağımsızlığını kazandı. İspanyol sömürge döneminin izlerini kolonyal tarzı mimari eserlerde, ülkenin kültür ve güncel yaşamında görmek mümkün. Özellikle 1. Dünya savaşında ve sonrasında Avrupa’dan çok yoğun göç almış ve bu ülkenin sosyo-kültürel yapısını önemli bir düzeyde etkilemiş. Arjantin dünyanın 8. Büyük ülkesi. Bu sebeple yapacağınız seyahatte ülkenin öne çıkan tüm güzelliklerini görmek mümkün değil. Çoğu Latin Amerika şehirlerinin aksine, Buenos Aires rahatlıkla 4-5 gününüzü geçirmek isteyeceğiniz bir yer. Buradan Iguazu Şelaleleri ile Brezilya’yı birleştirebilirsiniz. Buenos Aires’in batısında yer alan Mendoza ve Salta bölgesi, şarap ve gurme turu için en ideal yer. Burada yer alan estancias adı verilen çiftliklerde Arjantin kırsal hayatını yaşayabilirsiniz. Ülkenin en çok ilgi çeken yeri güneyi, Patagonya bölgesi. Perito Moreno Glaciers’te buzullar üzerine yapacağınız bir yürüyüş ve buzullar arasında yapacağınız tekne gezisi unutulmaz bir deneyim olacaktır. Yakınlardaki El Chalten’de doğa içinde trekking yapabilirsiniz. Daha da güneyde yer alan Ushuaia, dünyanın en güney şehri. Burası Antartika’ya hareket eden gemilerin de çıkış noktası. Ushuaia’da Tierra del Fuego ve penguenleri gördükten sonra 3-5 günlük bir Antartika kısa gemi yolculuğu yapabilirsiniz. Arjantin seyahati, birbirinden ilginç rotalarıyla, kültürüyle ve mutfağıyla, ziyaretçilerini fazlasıyla cezbeden bir destinasyon.

Gitmeniz için 9 neden

1. Buenos Aires’in modern ve hareketli şehir hayatı

2. Iguazu Şelaleleri

3. Patagonya

4. Perito Moreno Glaciers Buzulları

5. Ushuaia ve Antartika turu

6. Mendoza ve Salta şarap bağları

7. Et ve şaraplarıyla gurme turu

8. Muhteşem bir doğa içinde trekking

9. Buenos Aires’te sanat ve kültürel etkinlikler

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-3 (6 saat geri)
Telefon Kodu: +54
Resmi Dil: İspanyolca
Diğer Diller:
Başkent:
Buenos Aires
Din: Hristiyan
Para Birimi: Peso (ARS)

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY
Uçuş Süresi: 18 saat (Sao Paulo Duraklamalı)
Ana Havalimanı: Ezeiza ve Jorge Newbery (Buenos Aires)
Vize: Yok
Priz: Tip C (2 dişli) & I Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Falkland Islands (İspanyolca adıyla Islas Malvinas) Arjantin için tartışmalı ve hassas bu konu. Arjantinli kişilerle konuşurken bu konuyu gündeme getirmemeniz yerinde olur.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Brezilya: THY ile Sao Paolo’ya uçup Brezilya’yı gezdikten sonra programınıza Arjantin’de devam edebilirsiniz.
Antarktika: Ushuaia’dan kalkan teknelerde Antarktika turuna katılabilirsiniz.
Uruguay: Buenos Aires’ten Montevideo’ya gemiyle geçebilirsiniz.