fbpx

Brezilya

Samba, futbol ve eğlence. Brezilya tarzı yaşam felsefesini belki de en iyi anlatan üç kelime. Hareketli ve kalabalık Rio şehri, en çok ilgi çeken yer. Şubat ayındaki karnavalı ile binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Şehrin en ikonik yeri, Kurtarıcı İsa Heykeli’nin bulunduğu tepe. Buradan tüm Rio’yu izleyebilirsiniz. Copacabana plajı, yaz aylarında tüm Rio’luların sosyalleşme yeri. Rio’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci yer ise, dünyanın en büyük şelalesi olan Iguazu şelaleleri. Bu nefes kesici şelalenin bir bölümü de Arjantin’de. Brezilya, tabiatı ve yaşam stiliyle ziyaretçilerini cezbeden bir yer.  

BREZİLYA LÜKS TATİL

19 yy başlarına kadar Portekiz sömürgesi olan Brezilya, Latin Amerika’da Portekizce konuşulan tek ülke. Tupi ve Guarani yerlileri, Portekizliler, Afrika’dan getirilen köleler ve sonrasında 20 yy başlarında Avrupa’dan aldığı büyük göçler sonucunda hem ırk hem de kültür olarak melez bir toplum. Afrika kabilelerinin danslarından etkilenen samba, Brezilya kültürünün önemli bir parçası. Yıl boyu süren hazırlıklar sonunda Karanaval’da sergilenen danslar ve kıyafetler, hayatta bir kez deneyimlemeniz gereken bir tecrübe. Ülkenin kuzeyinde yer alan Amazon Yağmur Ormanları, egzotik ve vahşi bir tabiat görmek isteyenler için ideal. Dünyadaki yağmur ormanlarının yarısına ev sahipliği yapan bu yeri keşfetmeye, Amazonya’nın başkenti olan Manaus şehrinden başlayabilirsiniz. Amazonya’nın güneyinde yer alan Pantanal, dünyanın en büyük sulak alanı. Pirana, anakonda, jaguar gibi birçok vahşi hayvana ev sahipliği yapan bu alan; eko-turizmin gözdesi. Brezilya, kumsalları ve deniziyle de farklı bir tatil programı sunuyor. Rio’ya 3 saat mesafedeki Búzios, Latin Amerika’nın St Tropez’i olarak anılıyor. Tabi Brezilya’nın en iyi plajları, Bahia bölgesinde. Salvador de Bahia, Karnaval zamanı, Rio’ya yakın ilgi çeken bir yer. THY’nın direk uçuş yaptığı ve ekonominin kalbi olan Sao Paulo, hareketli ve hızlı bir şehir hayatına sahip. Brezilya seyahati, birbirinden ilginç rotalarıyla, kültürüyle ve doğasıyla, ziyaretçilerini fazlasıyla cezbeden bir destinasyon.

Gitmeniz için 9 neden

1. Rio Karnavalı

2. Amazon Yağmur Ormanları

3. Tarihi Salvador de Bahia şehri

4. Hareketli Rio hayatı

5. Iguazu Şelaleleri

6. Buzios ve Bahia sahilleri

7. Pantanal eko-turizm

8. Brezilya mutfağı

9. Samba ve Eğlence

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-3 (6 saat geri)
Telefon Kodu: +55
Resmi Dil: Portekizce
Diğer Diller:
Başkent:
Brasilia
Din: Hristiyan
Para Birimi: Real (BRL)

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY
Uçuş Süresi: 13 saat (Sao Paulo)
Ana Havalimanı: Rio de Janerio, Sao Paulo 
Vize: Yok
Priz: Tip N Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. 

ÖNEMLİ: Rio ve Sao Paulo gibi büyük şehirlerde eşyalarınıza dikkat edin. Bu şehirlerde güvenlik sorunlarıyla zaman zaman karşılaşılıyor. Merkezi yerlerin dışına çıkmamanızı öneririz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Güney Amerika: Ekvador ve Şili dışında tüm Güney Amerika ülkeleri ile sınırı bulunan Brezilya ile farklı bir Güney Amerika ülkesini programınıza dahil edebilirsiniz.