fbpx

Abu Dhabi

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 7 emirlikten biri olan Abu Dhabi, aynı zamanda emirliklerin idari merkezi. Uzun yıllar Dubai’nin gölgesinde kalan ve turistik açıdan pek ilgi görmeyen bu emirlik, son 10 yılda büyük bir atak yaptı ve Dubai’nin yerine göz dikti. Abu Dhabi için Ortadoğu’nun sanat ve kültür merkezi demek haksızlık olmaz. Saadiyat Parkı’nda yer alan dünyaca ünlü Louvre ve Guggenheim müzeleri projeleri, bunun en önemli kanıtı. Dubai gibi gökdelenlerin ve iş merkezlerinin bulunduğu bu şehirde Şeyh Zayed Camisi gibi Arap mimarisi ve geleneklerini de görmek mümkün. Ailenizle uzun bir tatil veya gideceğiniz destinasyon öncesi birkaç günlük bir konaklama için ideal bir yer. Etihad Havayolları’nın uçtuğu onlarca ülkeyle; tatilinizi Abu Dhabi ile rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

ABU DHABİ LÜKS TATİL

Abu Dhabi Ortadoğu’nun yükselen yıldızı. Uzun yıllar Dubai’nin gölgesinde kalan bu emirlik, son yıllarda büyük bir atılım yaptı. Dubai ile aynı iklimi yaşayan bu emirlik, kış aylarında sıcak bir tatil yapmak için ideal. Metrelerce uzunluktaki Corniche, plajlarıyla büyük ilgi görüyor. Dubai gibi birçok modern alışveriş merkezine sahip olduğu için alışveriş için de ideal. Emirlikte yer alan Şeyh Zayed Camisi, dünyanın en büyük camilerinden biri; mutlaka görmelisiniz. Şehrin içerisindeki parkları ve yeşil alanları gördüğünüzde; çölün ortasında olduğunuzu unutacaksınız. Özellikle Khalifa Parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz: parkın içinde müzesi, akvaryumu ve parkı gezmek için tren bulunmakta. F1 tutkunları için Abu Dhabi yarışları, burayı ziyaret için iyi bir sebep. Pist alanında kurulu olan Ferrari Park ise 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken bir yer. Saadiyat Adası ise kültür ve sanatseverler için tam bir vaha. Birbirinden lüks otelleri, uluslararası mutfakların sunulduğu restoranları, lüks alışveriş merkezleri, sanat ve kültür merkezleri, kış aylarında sımsıcak havasıyla; Abu Dhabi uzun bir tatilinizi geçirmek isteyeceğiniz bir yer. Seyahatinizi başka bir destinasyonla veya Dubai’yle de rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

Gitmeniz için 9 neden

1. Lüks Seyahat

2. Saadiyat Adası’nda Louvre ve Guggenheim müzeleri

3. Alışveriş

4. Kış aylarında Yaz’ı yaşamak

5. Lüks Oteller

6. Çöl’de Safari

7. Khalifa Parkı

8. Ferrari Park

9. Birçok Destinasyonla Birleştirme imkanı

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+4 (1 saat ileri)
Telefon Kodu: +971
Resmi Dil: Arapça
Diğer Diller: İngilizce, Farsça
Başkent:
Abu Dhabi (Birleşik Arap Emirlikleri)
Din: İslam
Para Birimi: Dirhem

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Etihad
Uçuş Süresi: 4,5saat
Ana Havalimanı: Abu Dhabi
Vize: Var. Elektronik Vize. Bizden temin edebilirsiniz.
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: İsteğe bağlı olmakla birlikte 10%-15% civarında bir bahşiş genel kabul gören uygulama.

ÖNEMLİ: Ramazan ayında dışarıda yeme-içme imkanları çok sınırlıdır. Oteller ve izin verilen yerler dışında içki tüketimi yasaktır.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Etihad Havayolları ile Abu Dhabi’yi birçok destinasyonla birleştirebilirsiniz. Aşağıda birkaç önerimizi bulabilirsiniz. 

Maldivler: Bir ada – bir otel konseptiyle dingin ve sakin bir tatilin doğru adresi. Mercanlar ve renkli balıklarıyla kendinizi akvaryumda zannedebilirsiniz.

Mauritus: Hint Okyanusu’nun bir diğer incisi. Muhteşem bir deniz ile daha hareketli bir tatil isteyenlerin tercihi.

Seyşeller: Yılın 12 ayı gidilebilecek bir yer. Renkli resiflerle dolu denizinin yanı sıra muhteşem bir doğaya sahip.