fbpx

Dubai

Dubai denilince akla ilk gelen lüks ve zenginlik. 7 emirlik arasında en ünlüsü olan Dubai, aslında 90’lara kadar ticaret ve petrol ile kalkınan bir emirlikti. Ortadoğu bölgesinin Finans merkezi olmasıyla birçok expat çekmesi ve turizm yatırımlarıyla yoğun bir turist ilgisi görmesi sayesinde şuan bu iki sektörle büyüyen bir yer. Çölün ortasına inşa edilmiş bu ihtişamlı şehir; dünyanın EN’lerine ev sahipliği yapıyor: EN Hılzı, En Yüksek, EN Büyük. Ocak ayındaki Dubai Shopping Fest, alışveriş severlerin büyük ilgisini çekiyor. Ortadoğu ülkelerinin arasında turistlerin en rahat edebildiği yer. Jumeriah plajının üzerinde onlarca lüks otel bulunuyor ve kış aylarında deniz tatili yapmak isteyenleri çekiyor. İster 1 haftalık bir Dubai tatili planlayın, ister gideceğiniz destinasyon öncesi birkaç gününüzü bu şehirde geçirin; Dubai ziyaretçilerine birbirinden ihtişamlı günler vaat ediyor.

DUBAİ LÜKS TATİL

Dubai kültür ve antik medeniyetler turu için gidilecek bir yer olmasa da insan eliyle ve teknoloji sayesinde, modern bir yerleşim alanı nasıl inşa edilir, bunu gösteren en güzel örneklerden. Dünyanın EN yüksek binası olan Burj Khalifa, mutlaka görülmesi gereken bir mimari başarı. Burada yer alan Armani Bar’da eğlenebilir veya hemen yanındaki Dubai Mall’da günde 2 kez gerçekleşen Su ve Işık şölenini izleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük Alışveriş Merkezi olan Dubai Mall’ın bir diğer tarafındaki The Address oteli de yine bu muhteşem show’u izleyebileceğiniz bir diğer adres. Tabi bunun için önden yerinizi ayırmanız gerekli. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’da alışveriş yaparken, alışveriş merkezindeki dev akvaryumu görebilir hatta içine girip gezebilirsiniz. Dubai Mall benzeri onlarca lüks alışveriş merkezlerinin yanı sıra; Ortadoğu geleneksel alışverişinin izlerini taşıyan Souk’lar da sizi farklı bir atmosfere taşıyacak. Dubai Marina’da veya Jumeriah Sahil Yolu’nda bir yürüyüş; Dubai’de araçsız gezebileceğiniz nadir bölgelerden. Madinat Jumeriah, hem keyifli bir yemek yiyebileceğiniz hem modernize edilmiş Souk’larda hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz bir yer. Dillere destan Burj al-Arab otelinde kalmıyorsanız eğer, önden rezervasyon yaptırarak gezebilir veya restoranında sunduğu lezzetleri tadabilirsiniz. The Palm adaları ise sizi şaşkına çevirecek. İnsan eliyle yapılan palmiye şeklindeki bu bölgedeki; beach’te dinlenebilir veya Palm Atlantis otelinde yemek yiyebilirsiniz.

Dubai’den kısa bir kaçış planlıyorsanız, Çöl’de yapacağınız safari size farklı bir deneyim yaşatacak. Çöl yaşamını görmek ve biraz macera yaşamak için denemenizi öneririz.

Dubai’ye ister uzun bir tatil isterseniz başka bir destinasyona giderken birkaç günlüğüne uğrayacak olun; bu şehir ziyaretinizi ödüllendirecek.

Gitmeniz için 9 neden

1. Lüks Seyahat

2. Dünya’nın EN’lerini görmek

3. Alışveriş

4. Kış aylarında Yaz’ı yaşamak

5. Lüks Oteller

6. Çöl’de Safari

7. Emirates ile Uçuş Ayrıcalıkları

8. Burj al-Arab’ta Kahve Keyfi

9. Birçok Destinasyonla Birleştirme İmkanı

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+4 (1 saat ileri)
Telefon Kodu: +971
Resmi Dil: Arapça
Diğer Diller: İngilizce, Farsça
Başkent:
Abu Dhabi (Birleşik Arap Emirlikleri)
Din: İslam
Para Birimi: Dirhem

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Emirates, FlyDubai, Pegasus
Uçuş Süresi: 4,5saat
Ana Havalimanı: Dubai
Vize: Var. Elektronik Vize. Bizden temin edebilirsiniz
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: İsteğe bağlı olmakla birlikte 10%-15% civarında bir bahşiş genel kabul gören uygulama.

ÖNEMLİ: Ramazan ayında dışarıda yeme-içme imkanları çok sınırlıdır. Oteller ve izin verilen yerler dışında içki tüketimi yasaktır.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Emirates Havayolları ile Dubai’yi birçok destinasyonla birleştirebilirsiniz. Aşağıda birkaç önerimizi bulabilirsiniz. 

Maldivler: Bir ada – bir otel konseptiyle dingin ve sakin bir tatilin doğru adresi. Mercanlar ve renkli balıklarıyla kendinizi akvaryumda zannedebilirsiniz.

Mauritus: Hint Okyanusu’nun bir diğer incisi. Muhteşem bir deniz ile daha hareketli bir tatil isteyenlerin tercihi.

Seyşeller: Yılın 12 ayı gidilebilecek bir yer. Renkli resiflerle dolu denizinin yanı sıra muhteşem bir doğaya sahip.