fbpx

Koh Samui

Koh Samui, özellikle balayı misafirleri olmak üzere egzotik bir deniz tatili geçirmek isteyenlerin tercihi. Tayland’ın hem büyüklük olarak hem de ada turizmi olarak Phuket’ten sonra ikinci adası. Bangkok’tan 1 saatlik bir uçuşla varılabilen Tayland Körfezi’nde yer alan bu adadan günübirlik dalış ve snorkling için çevredeki Koh Tao gibi adalara geçebilirsiniz. Uzun bir tatilinizde, Phuket ile de bu adayı, direk uçuşla birleştirebilirsiniz. Adanın en ünlü ve kalabalık plajı Chaweng. Tabi eğlence yerine dinlenme için giden kişilere burayı önermiyoruz. Adanın daha sakin ve lüks otellerin bulunduğu Bophut ve Mae Nam gibi sakin plajlarını öneriyoruz.

KOH SAMUİ LÜKS TATİL

Tayland’ın ikinci büyük adası; aynı zamanda en çok turist ziyareti alan ikinci adası. Tayland Körfezi’nde yer alan bu ada, Phuket’e göre daha sakin olup balayı misafirlerinin gözdesi. Phuket’e göre daha küçük olmakla birlikte ada içinde gezilip görülebilecek doğal güzellikler ve tapınaklar bulunmakta. Tayland’ın genelinde olduğu gibi Koh Samui’de de yaygın inanç Budizm ve adanın kuzeyinde yer alan Big Buddha heykeli en çok ilgi gören yeri. Grandfather and Grandmother Stones da yine ilgi çeken bir başka yer.

Gitmeniz için 9 neden

1. Balayı için mükemmel bir yer

2. Bembeyaz Kumsallar ve Turkuaz Deniz

3. Sakin ve sessiz bir ada

4. Lüks Oteller

5. Koh Tao adasında dalış

6. Big Buddha Heykeli

7. Phuket’e direk uçuşla iki ada tatili bir arada

8. Thai Mutfağı ile Gurme bir gezi

9. Thai masajı, kültürü ve güler yüzlü misafirperverliği

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+7 (4 saat ileri)
Telefon Kodu: +66
Resmi Dil: Tayca
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Bangkok
Din: Budizm
Para Birimi: Baht

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Qatar Havayolları, Emirates, Singapur Havayolları
Uçuş Süresi: 12 saat
Ana Havalimanı: Koh Samui
Vize: Yok
Priz: Tip A & C Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Restorant ve Spa’da 10% Servis Bedeli faturaya dahil edilir. Edilmeyen durumlarda, hizmetten memnun kalındığında, 10% bahşiş bırakılması beklenir.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai’de konaklayıp; Arap Dünyası’nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Singapur: Singapur Havayolları ile, Uzakdoğu’nun alışveriş ve eğlence merkezi olan Singapur’u gezip; buradan Bangkok-Phuket ve Tayland’da bir çok bölgeye direk uçabilirsiniz.

Tayland: Bangkok’a uçarak, Phuket tatilinizi Bangkok ile veya Tayland’ın onlarca güzel adasından biriyle birleştirebilirsiniz.

Phuket: Koh Samui – Phuket direk uçuşu sayesinde; iki ada tatili bir arada!