fbpx

Tayland

Misafirperverliği ve güler yüzlülüğü ile ön plana çıkan Tayland, dünyada eşi benzeri olmayan bir yer. Balayı ve egzotik deniz tatili denince ilk akla gelen yerler olan Phuket ve Koh Samui, bembeyaz kumsalları, turkuaz denizi, lüks otelleri ve hizmet kalitesi ile bu ünlerini fazlasıyla hak ediyorlar. Tabi Tayland, egzotik ada tatilinden çok daha fazlasını sunan bir yer. Muhteşem bir doğaya sahip olan Tayland; trekking, hiking, rafting, Yoga&Retreat gibi doğayla içiçe bir çok aktivite sunuyor. Ülkeye ilk varış noktası olan Bangkok’ta dolu dolu birkaç gün geçirebilirsiniz. Budist Tapınakları, yüzen pazarları, hareketli şehir hayatıyla ziyaretçilerine bir çok aktivite imkanı sunuyor. Şehre 1,5 saat uzaklıkta Ayutthaya antik şehrinde, eski adıyla Siam İmparatorluğu’nun ve bir zamanlar dünya ticaretinin de merkezini keşfedeceksiniz. Güler yüzlü insanların yaşadığı yer olarak tanınan Tayland’a mutlaka geri döneceksiniz.

TAYLAND LÜKS TATİL

Khemer İmparatorluğu döneminde yoğun Hint Kültürü ve Hinduizm etkisinde kalan Tayland’ta bu dönemin izlerini görmek hala mümkün. 18 yy.’a kadar bugünki Laos ve Kamboçya ile birlikte Siam olarak anılan bu topraklar, Hindiçi bölgesinde sömürge altına girmemiş tek yer ve bununla gurur duyuyorlar. Budizm’in hakim olduğu Tayland’ta, her köşede karşınıza bir tapınak ve ya Budist rahipler çıkabilir.

 

Tayland büyük bir alana yayıldığı için bölgeden bölgeye mevsim değişiklikler gösterebilmektedir. Kuru ve Yağışlı sezon olarak ikiye ayrılabilen iklimi için gideceğiniz döneme göre destinasyon seçilmesi gerekir. Tayland’a bağlı onlarca ada, ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor. En ünlüleri olan Phuket’te, Patong beldesinde geçireceğiniz bir tatil ile Mai Khao’da geçireceğiniz tatil birbirinden çok farklı. Gidilecek ada ile birlikte konaklanacak bölgenin de doğru seçilmesi önemli. Tayland ana karanın üzerinde de bir çok tatil beldesi bulunmakta: Pattaya, Krabi ve Hua Hin bunların içinden en öne çıkanları. Bir çok lüks otel zincirinin bulunduğu bu yerlerin yanı sıra daha az keşfedilmiş olan bir çok ada bulunmakta; Koh Phangan, Khao Lak, kayalardan oluşan adacıkların bulunduğu Phang Nga Bay (en ünlüsü James Bond Adası adıyla bilinen Khao Phing Kan) ve The Beach filminin çekildiği Koh Phi Phi adası gibi. İster egzotik bir deniz tatili, kültürel bir gezi, hareketli Bangkok şehir hayatını keşif, isterse bunların bir karışımı olsun; Tayland, güler yüzlü insanlarıyla ziyaretçilerini hep cezbediyor ve geri dönmek için birçok sebep sunuyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Balayı Tatili ve Romantik Seyahat için mükemmel bir yer

2. Yeryüzündeki cennet adaları Phuket ve Koh Samui

3. Ayutthaya ve Sukhothai: Eski Siam İmparatorluğu’nun izleri

4. Dalış için Koh Lanta ve Koh Yao adaları

5. Kaya adacıklardan oluşan kartpostallık Phang Nga Bay

6. Ana karadaki tatil beldeleri: Krabi, Pattaya ve Hua Hin

7. Koh Phangan’da Full Moon Party

8. Canlı Bangkok Şehri

9. Myanmar ve Laos’u içine alan Golden Triangle seyahati

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+7 (4 saat ileri)
Telefon Kodu: +66
Resmi Dil: Tayca
Diğer Diller: İngilizce
Başkent: Bangkok
Din: Budizm
Para Birimi: Baht

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Qatar Havayolları, Emirates, Singapur Havayolları
Uçuş Süresi: 9 saat
Ana Havalimanı: Bangkok
Vize: Yok
Priz: Tip A & C Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Restorant ve Spa’da 10% Servis Bedeli faturaya dahil edilir. Edilmeyen durumlarda, hizmetten memnun kalındığında, 10% bahşiş bırakılması beklenir.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai’de konaklayıp; Arap Dünyası’nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Singapur: Singapur Havayolları ile, Uzakdoğu’nun alışveriş ve eğlence merkezi olan Singapur’u gezip; buradan Bangkok-Phuket ve Tayland’da bir çok bölgeye direk uçabilirsiniz.

Malezya: Kuala Lumpur’dan Tayland’a bir çok uçuş bulunmakta. Bu egzotik şehri keşfetmek için 1-2 gün yeterli.

Kamboçya: Bangkok’tan ünlü Angkor Wat’a direk uçuş sayesinde Tayland seyahatinizi Kamboçya ile birleştirebilirsiniz.