fbpx

Vietnam

Vietnam’a iner inmez Hanoi’deki kalabalık ve koşturmaca sizi şaşırtabilir. Yolları kaplamış olan motorların eskiliğiyle yanından geçen lüks arabaların yarattığı kontrast aslında Vietnam güncel sosyolojisini çok iyi yansıtıyor. 90’lardan sonra Komünizm’de esnekliğe gidilmesi ile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alan Vietnam’da büyümenin getirdiği bu telaş ve koşturma, en çok şehir hayatında hissediliyor. Şehirden çıktığınız anda ise muhteşem bir doğa ve dinginlik içinde buluyorsunuz kendinizi. UNESCO Mirasları içerisinde yer alan Halong Bay’de yapacağınız bir gemi gezisi ile kartpostallık bir doğal ortamın içinde seyahat ediyorsunuz. S şeklinde yaklaşık 1.600 km uzunluktaki bu ülkede, kuzeyden güneye yapacağınız seyahatte birbirinden farklı deneyimler yaşayacaksınız. Balayı, kültürel gezi, aileyle veya arkadaşlarla seyahat, doğa ve macera; bunların hepsine birbirinden etkileyici seçenekler sunan Vietnam, mutlaka görülmesi gereken bir yer.

VİETNAM LÜKS TATİL

Bin yıllık Çin Hakimiyeti, Vietnam Hanedanlıkları, Fransız Sömürge dönemi, Kuzey-Güney Vietnam İç Savaşı ile Vietnam tarihini; savaş, sömürge ve direniş olarak özetlemek mümkün. Bunun sonucu olarak Vietnam kültürü ve mimarisinde tüm bu dönemlerin izlerini görebilirsiniz. Hanoi’de Fransız etkisini, Saygon’da Amerika ve Hue’de ise Vietnam Hanedanlığı’nın mirasını keşfedeceksiniz. Çok uzun bir ülke olan Vietnam’da mevsimler de bölgeden bölgeye değişmekte. Uzun Muson yağmurlarının olduğu dönemde seyahat edilmesini önermiyoruz. Bahar ayları Vietnam için en güzel dönem. Her ne kadar çevresinde yer alan Tayland ve Bali gibi destinasyonlar deniz turizmini daha çok çekse de; Vietnam sahilleri yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Nha Trang ve Phan Thiet sahillerinde birbirinden lüks tesisler bulunmakta. Phu Quoc gibi büyük adaların yanı sıra Con Doa gibi daha küçük adalarda bulunan lüks tesisler, balayı tatili için ideal. Tabi Halong Bay’de yapılacak bir gemi seyahati de Vietnam gezinize mutlaka dahil edilmeli. Uzun bir tatiliniz varsa Kamboçya ve ünlü Angkor Wat Tapınağını da programınıza ekleyebiliriz. Gurme seyahat için de Vietnam mutfağı mutlaka yerinde keşfedilmeli! Kuzey’de Tonkinese Alps’te Sapa gibi yerlerde Vietnam yerlilerinin doğal yaşam içindeki hayatlarına yolculuk yapabilirsiniz. Vietnam seyahati size birbirinden özel ve unutulmaz deneyimler vaat ediyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Halong Körfezi’nde nefes kesici manzara eşliğinde Cruise

2. Mekong Delta’daki Pirinç Tarlaları

3. Hue’de Vietnam Hanedanlığı’nın İzleri

4. Saygon’un uykusuz ve renkli Gece Hayatı

5. Fransız Sömürge Döneminin merkezi Hanoi

6. Yüzen Pazarlarda Alışveriş yapmak

7. Lüks Otellerde Deniz ve Kumsalın tadını çıkarmak

8. Vietnam Mutfağı

9. Tonkinese Alp’lerinde Trekking

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+7 (4 saat ileri)
Telefon Kodu: +84
Resmi Dil: Vietnamca
Diğer Diller: Çince, Fransızca, İngilizce
Başkent: Hanoi
Din: Budizm
Para Birimi: Dong

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Singapur Havayolları, Qatar Havayolları
Uçuş Süresi: 13 saat
Ana Havalimanı: Hanoi
Vize: Var
Priz: Tip A & C Fiş (2 dişli) / Bazı otellerde Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Rehberlik için günlük kişi başı 5$ verilmesi beklenir ama zorunlu değildir. Servis veren diğer kişiler için de ufak miktarda bahşiş verilebilir.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Kamboçya: Vietnam’ın güneyinde yer alan Kamboçya’yı, uzun bir tatil programınızda Vietnam ile birleştirebilirsiniz.

Singapur: Singapur Havayolları ile uçuşta, 1-2 gece Singapur’da konaklayabilirsiniz.

Tayland: Bangkok’tan direk Siem Reap uçuşları ile Tayland ve Kamboçya gezilerinizi birleştirebilirsiniz.