fbpx

Kenya

Kenya’da 40’ın üzerinde ulusal park yer alsa da en öne çıkanı Masai Mara. Tanzanya tarafında Serengeti parkı ile birleşen bu büyük park, safari yapabileceğiniz en ideal yerlerden biri. Dünyadaki en büyük göç olan ve her yıl bir milyonun üzerinde Afrika Antilobu’nun göç ettiği bu yolculuğa tanıklık etmek unutamayacağınız bir tecrübe olacak. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Kenya’da hot-air baloon safari de yapabilirsiniz: Masaai Mara üzerinde gündoğumunu izlemek nefes kesici bir deneyim.

KENYA LÜKS TATİL

Safari denilince aklınıza çadırda rahatsız bir konaklama ve yorucu yolculuklar gelebilir. Doğayla uyumu bozmamak adına milli parklarda çadırda konaklama yapıldığı doğru ama lüks bir otelde bulabileceğiniz hemen hemen tüm konforu size sunan Lodge’larda, içine girdiğinizde çadırda olduğunuzu unutacaksınız. Konforlu 4*4 araçlarla gün boyu safari maceranızdan sonra Lodge’unuza döndüğünüzde konfor ve özel bir hizmet sizleri bekliyor olacak. Safari tatili hem arkadaşlarınızla çıkabileceğiniz macera dolu bir tatil hem de çocuklarınızla çıkabileceğiniz eğitici bir tatil olabilir. Balayı için de Safari ve Mombasa deniz tatilini birleştirilerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Fly-in Safari sayesinde pırpır uçaklarla birden fazla parkta safariye çıkabilirsiniz. Kenya, doğal parkları ve bembeyaz egzotik sahilleri ile size unutamayacağınız bir tatil vaat ediyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Masaai Mara’da belgesellerde gördüğünüz Safari macerası

2. Beş Büyükler’i bir arada yakalama: Aslan, Gergedan, Fil, Bufalo ve Leopar

3. Fly-in Safari: Bir seyahatte birden fazla parkı görme

4. Aslan, Zürafa, Fil, Gergedan ve daha birçok hayvanı doğal ortamında izleme

5. Masaai yerlilerini ve kültürlerini tanıma

6. Daha az turistik olan parklarda kalabalıktan uzak keşifler

7. Büyük Göç’ün en iyi izlenebileceği yer

8. Mombasa: Bembeyaz kumsallarda egzotik bir tatil

9. Masai Mara üzerinde Sıcak Hava Balonu Gezis

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+3
Telefon Kodu: +254
Resmi Dil: Swahili
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Nairobi
Din: Hristiyan
Para Birimi: Kenya Şilini

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY
Uçuş Süresi: 6,5 saat
Ana Havalimanı:
Nairobi, Mombasa
Vize: E-Vize http://www.ecitizen.go.ke En az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve seyahat dokümanlarınız ülkeye girişte kontrol edilecektir.  
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Kenya fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Kenya’ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması önerilmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi’nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Tanzanya: THY ile Kilimanjero’ya uçup Serengeti’de Safari turu yaptıktan sonra safari programınıza Kenya’da devam edebilirsiniz.