fbpx

Tanzanya

Tanzanya, Afrika’da Safari tatili yapabileceğiniz en güzel destinasyonlardan biri. Serengeti, Tanzanya’da safari yapılacak yerler arasında en öne çıkan yer. Büyük göçleri, aslan-öküz başlı antilop-gergedan-fil ve Tanzanya’nın milli hayvanı olan zürafaları izleyeceğiniz macera dolu bir tatil sizleri bekliyor. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Eğer daha az turistik bir Park arıyorsanız, ülkenin güneyindeki Selous, Tanzanya’nın en büyük safari yapılabilecek parkı. Burada hem 4*4’lerle safari yapabilir hem de Rufuji nehrinde Boat Safari yapabilirsiniz.

TANZANYA LÜKS TATİL

Safari denilince aklınıza çadırda rahatsız bir konaklama ve yorucu yolculuklar gelebilir. Doğayla uyumu bozmamak adına milli parklarda çadırda konaklama yapıldığı doğru ama lüks bir otelde bulabileceğiniz hemen hemen tüm konforu size sunan Lodge’larda, içine girdiğinizde çadırda olduğunuzu unutacaksınız. Konforlu 4*4 araçlarla gün boyu safari maceranızdan sonra Lodge’unuza döndüğünüzde konfor ve özel bir hizmet sizleri bekliyor olacak. Safari tatili hem arkadaşlarınızla çıkabileceğiniz macera dolu bir tatil hem de çocuklarınızla çıkabileceğiniz eğitici bir seyahat olabilir. Balayı için de Safari ve Zanzibar adası birleştirilerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tırmanış sevenler için Kilimanjaro Dağı size nefes kesici manzaralar sunacak. Fly-in Safari sayesinde pırpır uçaklarla birden fazla parkta safariye çıkabilirsiniz. Tanzanya, doğal parkları ve bembeyaz egzotik sahilleri ile size unutamayacağınız bir tatil vaat ediyor.

Gitmeniz için 9 neden

1. Serengeti’de belgesellerde gördüğünüz Safari macerası

2. Selous veya Ruaha gibi daha az turistik yerlerde safari

3. Fly-in Safari: Bir seyahatte birden fazla parkı görme

4. Aslan, Zürafa, Fil, Gergedan ve daha birçok hayvanı doğal ortamında izleme

5. Masai yerlilerini ve kültürlerini tanıma

6. Ngorongoro Krateri

7. Kilimanjaro Dağı’na tırmanış

8. Zanzibar: Bembeyaz kumsallarda egzotik bir tatil

9. Resiflerle ve renkli balıklarla dolu Hint Okyanusu’nda dalış

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+3 
Telefon Kodu: +255
Resmi Dil: Swahili
Diğer Diller: İngilizce
Başkent:
Dodoma
Din: İslam, Hristiyan
Para Birimi: Tanzanya Şilini

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY
Uçuş Süresi: 7 saat
Ana Havalimanı: Darüsselam, Kilimanjero
Vize: Kapı Vizesi
Priz: Tip D & G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Tanzanya fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Tanzanya’ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı anılması önerilmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi’nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Zanzibar: Darüselam’a 1 saat uzaklıktaki bu egzotik adada; safari sonrası yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Kenya: THY ile Naorobi’ye uçup Masai Mara Safari turunuzu yaptıktan sonra safari programınıza Tanzanya’da devam edebilirsiniz.

Ruanda: Gorilleriyle ünlü bu yerde Fly-in safari yapabilirsiniz.