fbpx

Namibya

AAAA

Namib çölünde Sossusvlei’den başlayacağınız safari, sizi dünyanın en eski ve en yüksek kum tepelerine sahip çöllerinden birinde heyecanlı bir serüvene davet ediyor. Güney Afrika sınırına yakın Fish River Kanyonu, dünyanın en büyük kanyonlarından biri ve muhteşem bir manzaraya sahip. Aynı zamanda yürüyüş için ideal bir rota. Safari için en ideal yer kuzeyde yer alan Etosha Milli Parkı. Bir tuz havzası ile çevrili olan Milli Park’ta çıkacağınız game drive’larda, Afrika doğal yaşamının içine gireceksiniz. Diğer parklar kadar turistik olmayan bu yerlerde, el değmemiş bir Afrika deneyimi yaşayacaksınız. Hala Alman kolonyal dönemin izlerini taşıyan başkent Windhoek’e bir gününüzü mutlaka ayırmalısınız.

NAMİBYA LÜKS TATİL

19 yy’da Alman sömürüsü altına giren Namibya, Birinci Dünya Savaşı sonrası Güney Afrika kontrolü altına girmiş ve 90’larda bağımsızlığını kazanmış. Alman etkisini hala bazı şehirlerdeki mimaride ve günlük dilde görmek mümkün. Güney Afrika’nın Apartheid rejiminden fazla etkilenmemiş ve ülkedeki farklı kabileler birlikte barış içinde yaşamakta. Uçsuz bucaksız Namib çöllerinden masmavi Atlantik Okyanusu’na; Namibya birbirinden güzel doğal güzellikler sunan bir ülke. Sossuvelei’de bulunan dünyanın en yüksek kum tepeleri size adrenali yüksek bir gezi sunacak. Çevresindeki Bostwana ve Güney Afrika kadar turistik olmayan Etosha’da yapacağınız safari, size el değmemiş ve değişmemiş gerçek Afrika deneyimini yaşatacak. Kurak sezon olan Haziran – Kasım arası; safari için en iyi dönem. Safari gezilerimiz 4*4 araçlarla gerçekleşiyor olup bir safari gezisinde en fazla 6 kişi bulunmaktadır. Bu sayede tam anlamıyla bir safari deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Namibya, güvenli bir ülke olması sebebiyle çocuklu ailelerin de tercihi. Bu tatilinizi Güney Afrika ile de rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

Gitmeniz için 9 neden

1. Sossuvelei’de bulunan dünyanın en yüksek kum tepeleri

2. Etosha Milli Parkı’nda game drive

3. Namib Çölü’nde safari

4. Fish River Kanyonu’nda yürüyüş

5. Skeleton Coast’ta filmlerde gördüğünüz sahneler

6. Himba gibi yerel kültürler

7. Alman kolonyal mimariye sahip Luderitz

8. Güney Afrika ile seyahatinizi birleştirme

9. Sahil kenarında dinlenme

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+1 (2 saat geri)
Telefon Kodu: +264
Resmi Dil: İngilizce
Diğer Diller:
Başkent:
Windhoek
Din: Hristiyan
Para Birimi: Namibya Doları

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY + Air Namibia
Uçuş Süresi: 14 saat (Aktarmalı)
Ana Havalimanı: Windhoek
Vize: Var  
Priz: Tip D & M Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Servis Bedeli faturaya dahil edilmediyse 10%’a kadar bahşiş bırakabilirsiniz. Namibya fakir bir ülke olduğundan; tura katıldığınızda veya herhangi bir hizmet aldığınızda, ufak miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Nambiya’ya seyahatte Sarı Humma aşısı ve sıtma ilacı alınması önerilmektedir.  Özellikle Güney Afrika üzerinden seyahat etmeyi planlayan kişilerin Sarı Humma aşı sertifikasını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat Sağlık Merkezi’nden randevu alarak bilgi temin edebilirsiniz ve ücretsiz aşınızı yaptırabilirsiniz.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Güney Afrika: THY ile Cape Town’a uçup Güney Afrika’yı gezdikten sonra programınıza Nambiya’da devam edebilirsiniz.