fbpx

Barbados

Karayipler’in en doğusunda yer alan bu ada uzun yıllar İngiliz sömürüsü altında kalmış ve 60’larda bağımsızlığını kazanmış. Bu ada ülke, hala İngiliz Milletler Topluluğu’nun bir üyesi. İngiliz etkisi adada o kadar hissediliyor ki adaya Karayipler’deki “Küçük İngiltere” de deniliyor. Adadaki lüks otellerin birçoğu, daha sakin olan doğu bölgesinde. Burada dünyanın en lüks otel zincirlerini bulabilirsiniz. Hollywood yıldızlarının da gözdesi olan bu bölgede; denize girerken bir Hollywood yıldızıyla karşılaşabilirsiniz. Adanın güneyi daha canlı ve hareketli. St Lawrence Gap & Oistins, adanın eğlence hayatının kalbi. Yine güneyde yer alan Silver Rock, kite-sörfçülerin vazgeçemedikleri bir yer. Adanın batısı ise sakin; dinginlik arayanlar için ideal. Burada yer alan Soup Bowl, sörfçülerin mekkesi. UNESCO mirasları arasında yer alan Bridgetown şehri ise küçük bir İngiliz kasabası havasını taşıyor.

BARBADOS LÜKS TATİL

Karayipler, egzotik tatil düşleyenlerin aklına gelen ilk yer. Bu ününü de fazlasıyla hak ediyor. Onlarca adadan oluşan bu bölgede; hangi adaya gideceğinizi seçmek zor olabilir. Eğer çok sayıda adayı görmek istiyorsanız; büyük gemilerin Cruise programları bunun için ideal. Karayipler’e giderken dikkat edilmesi gereken bir konu vize. Çünkü her bir adanın farklı bir durumu var: kimi Amerika’ya, kimi Avrupa’daki bir ülkeye bağlı; kimiyse kendi başına bir ülke. Karayipler’e gideceğiniz mevsimi seçmek de önemli: Haziran – Eylül arası tropik kasırgaların gerçekleştiği dönem olduğu için; bu dönemde Karayipler tatilini düşünmemelisiniz. Diğer Karayip adaları gibi Barbados için de en iyi dönem olan Aralık – Mayıs arası tatilinizi programlamanızı öneririz. Ada insanının kendilerine atfettikleri Bajan kültürü; yemekleri, müzikleri ve yaşam stilleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Barbados, ister romantik bir balayı; ister ailenizle bembeyaz kumsallarda dinlendiğiniz bir tatil programı olsun; size cennetteymişsiniz hissini yaşatacak.

Gitmeniz için 9 neden

1. Bajan kültürü

2. Küçük İngiltere

3. Vizesiz Karayipler tatili

4. Hollywood yıldızlarıyla tatil

5. St Lawrence Gap & Oistins’te eğlence

6. Silver Rock ve Soup Bowl’da sörf

7. Bridgetown

8. Resifler, mercanlar ile renkli deniz altı dünyası

9. Bembeyaz kumsallar ve turkuaz deniz

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT-4 (7 saat geri)
Telefon Kodu: +1-246
Resmi Dil: İngilizce
Diğer Diller: Bajan
Başkent:
Bridgetown
Din: Hristiyanlık
Para Birimi: Barbados Doları

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: British Airways
Uçuş Süresi: 17 saat
Ana Havalimanı: Grantley Adams International Airport
Vize: Barbados Doları
Priz: Tip A Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Restoranlarda servis hizmeti eklenmediyse; hizmetten memnuniyetinize göre 5% – 10% bahşiş bırakabilirsiniz

ÖNEMLİ: AA

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

St. Lucia: İki ada arasındaki direk uçuşlar sayesinde; Barbados’un renkli ve hareketli hayatıyla; St. Lucia’nın muhteşem doğasını ve nefes kesen manzaralarını birleştirebilirsiniz.