fbpx

Umman

Umman, Ortadoğu turizminin yeni gözde adresi. Başkenti Maskat, Arap tarihine tanıklık edeceğiniz ve otantik Arap kültürünün bozulmamış halini keşfedeceğiniz bir yer. Son yıllarda turizmde önemli bir atılım yapmış olan Umman; kış aylarında sıcak bir hava ve deniz tatili için ideal bir yer olmasının yanı sıra; çölde safari ve Mascat ile Nizwa’daki UNESCO Tarih Mirasları arasında yer alan kaleleri ile muhteşem bir kültürel keşif imkanı sunuyor. Komşusu Birleşik Arap Emirlikleri’nin yüksek binalarla dolu modern siluetinden çok farklı bir yer. Kaleleri ve tarihi şehirleriyle Arap tarihini yolculuk yapabileceğiniz; bozulmamış kültürü ve yapısıyla zamanın durmuş olduğu hissini veren bir yer.

UMMAN LÜKS TATİL

Arabistan yarımadasındaki en tarihi şehirlerden olan Maskat, büyülü bir şehir. Komşuları Dubai ve Abu Dhabi gibi modern görünümlü şehirlerin aksine; tarihi kaleleri, surları, meydanları, camileri ve mimarisiyle size geçmişe yolculuk yapmış hissi uyandıracak bir yer. Tarihi kaleleri ile Nizwa da yine görmeniz gereken yerler arasında. Umman, her ne kadar kış aylarında yaz güneşini arayanların ve deniz tatili isteyenlerin tercihi olsa da, bu ülke deniz-kum-güneşten daha fazlasını sunan bir yer. Kum tepelerinin dalga hissini uyandıran çöllerinde yapacağınız bir safari ve çöl ortasında yapacağınız lüks konaklama; size bambaşka bir deneyim yaşatacak. Umman aynı zamanda, Zanzibar veya Maldivler gibi egzotik bir adaya yapacağınız tatil öncesi birkaç gününüzü geçirebileceğiniz bir yer.

Gitmeniz için 9 neden

1. Çölde lüks konaklama

2. Maskat’ın tarihi merkezi ve kaleleri

3. Pazarlarında otantik alışveriş

4. Kış aylarında Yaz’ı yaşamak

5. Lüks Oteller

6. Çöl’de Safari

7. Deniz Tatili

8. Nizwa şehri

9. Birçok Destinasyonla Birleştirme İmkanı

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+4 (1 saat ileri)
Telefon Kodu: +968
Resmi Dil: Arapça
Diğer Diller:
Başkent:
Maskat
Din: İslam
Para Birimi: Umman Riyali

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Oman Air
Uçuş Süresi: 5saat
Ana Havalimanı: Maskat
Vize: Var. Kapı Vizesi.
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: İsteğe bağlı olmakla birlikte 10%-15% civarında bir bahşiş genel kabul gören uygulama.

ÖNEMLİ: Ramazan ayında dışarıda yeme-içme imkanları çok sınırlıdır. Oteller ve izin verilen yerler dışında içki tüketimi yasaktır.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Oman Air ile Umman tatilinizi birçok destinasyonla birleştirebilirsiniz. Aşağıda birkaç önerimizi bulabilirsiniz. 

Maldivler: Bir ada – bir otel konseptiyle dingin ve sakin bir tatilin doğru adresi. Mercanlar ve renkli balıklarıyla kendinizi akvaryumda zannedebilirsiniz.

Zanzibar: Hint Okyanusu’nun bir diğer incisi.

Dubai: Kuzeydoğu komşusu olan bu emirlikle Umman tatilinizi rahatlıkla birleştirebilirsiniz.