fbpx

Langkawi

Langkawi için Kedah bölgesinin İncisi deniliyor ve bu ünvanı da fazlasıyla hak ediyor. 99 adadan oluşan bu adalar topluluğunun en turistik olanı Langkawi. Kuala Lumpur’dan bir saatlik uçuşla ulaşılabilen bu ada; Jeolojik parkları ve egzotik sahilleri ile dünyanın dört bir tarafından gelen turistlerle dolu. Adanın merkezi Kuah, aynı zamanda duty-free alışveriş imkanı sunan bir yer. Adaya gelen gemiler de bu limana yanaşıyor. Adada birbirinden güzel bir çok plaj bulunmaktadır: Pantai Cenang, Tengah, Datai ve Kok; bu plajların içinde en öne çıkanlardır. Adanın kuzeyinde yer alan Tanjung Rhu’da ise yakındaki adaların enfes görüntüleri eşliğinde sahilin keyfini çıkarabilirsiniz.

LANGKAWİ LÜKS TATİL

Langkawi adası, duty-free alışveriş imkanıyla da ziyaretçilerini cezbediyor. Adanın merkezi Kuah ve çeşitli beldelerde bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Langkawi, sahillerinin yanı sıra egzotik faunasıyla da ilgi çeken bir yer. Adada yer alan geoparklar’dan birini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Adada yer alan Cable Car ile keyifli bir yolculuk yapıp enfes bir ada manzarası izleyebilirsiniz. Nehirde yapacağınız bir yolculukla, adadaki Mangrove ormanlarını ve egzotik faunasını yakından görebilirsiniz. Günbatımında yapacağınız tekne gezisi, romantik tatilinizin unutulmaz bir anısı olabilir. Ve ya çocuklarınızla yapacağınız bir Underwater World Langkawi gezisi, çocuklarınız için hem eğlenceli hem de eğitici bir program olacaktır. Langkawi; balayı tatilinden çocuklarınızla çıkacağını bir aile tatiline veya arkadaşlarınızla beraber yapacağınız macera ve eğlence dolu bir tatili unutulmaz kılacaktır.

Gitmeniz için 9 neden

1. Romantik bir balayı tatili

2. Egzotik bir ada

3. Duty-free alışveriş

4. Dünyanın en lüks restoranları, otelleri, mağazaları

5. Yoga & Retreat

6. Geoparklarda Trekking

7. Mangrov ağaçlarını yakından görmek

8. Muhteşem bir doğa içerisinde dingin bir tatil

9. Kuala Lumpur ile kolaylıkla birleştirebileceğiniz bir tatil

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+8 (5 saat ileri)
Telefon Kodu: +60
Resmi Dil: Malay
Diğer Diller: İngilizce, Arapça
Başkent:
Kuala Lumpur
Din: İslam
Para Birimi: Ringgit

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: Malezya Havayolları, Türk Havayolları, Air Asia
Uçuş Süresi: 13 saat
Ana Havalimanı: Langkawi
Vize: Yok
Priz: Tip G Fiş (3 dişli)
Bahşiş: Hizmet Bedeli genelde hesaplara dahildir. Rehberinize günlük 20-30 Riggit bahşiş verebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Kuala Lumpur Havalimanı’ndan kalkan low-cost uçuşların birçoğu, ana havalimanına 5 km mesafedeki KLAI 2’den kalkmaktadır.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Malezya: Kuala Lumpur’a 1 saat uçuş mesafesinde olan bu adayı birkaç günlük KL gezisiyle birleştirebilirsiniz.

Tayland: Singapur ve Tayland’ı birleştirip; uzun bir Uzakdoğu Asya tatili yapabilirsiniz.

Singapur: Malezya’nın güneyinde köprü ile bağlantılı olan bu ada ülkeye dilerseniz kara dilerseniz de hava yoluyla ulaşabilirsiniz.