fbpx

Phuket

Phuket, Tayland’ın en büyük adası, turizm olarak da en gelişmiş olanı. Tayland ve birçok ülkeden direk uçuşlar olduğu gibi Thao Thepkasattri köprüsü ile anakaraya bağlı olduğundan Krabi ve Phang Nga bölgelerinden araçla ulaşım da sağlanabilir. Özelikle adanın kuzeyinde bulunan otellerle bir tatil merkezi. Ünlü Patong plajı gibi eğlence ve hareketliliğin fazla olduğu bölgeler gibi dingin ve özel koya ve plaja sahip dingin seçenekler de bulunmakta. Phuket’in doğusunda yer alan adalara günübirlik gezi yapabilirsiniz. Bunların içinde en ön plana çıkanlar: James Bond adası ile ünlü Phang Nga koyundaki Khao Phing Kan adası, The Beach filminin çekildi Koh Phi Phi adası.

PHUKET LÜKS TATİL

Andaman Denizi’nin incisi Phuket adası bembeyaz kumsalları, turkuaz deniziyle egzotik tatil denilince ilk akla gelen yerlerden. Ada çok büyük ve adanın farklı koyları farklı zevklerdeki kişilere hitap ediyor. Patong, Karon ve Kata turistlerin yoğun olduğu, eğlence merkezlerinin bulunduğu hareketli yerler iken Kamala, Surin, Nia Thon ve Nai Yang gibi koylar çok daha sakin. Birçok lüks otelin kendine ait özel plajı bulunmakta. Otellerin sunduğu aktiviteler dışında Phuket adasında bir çok etkinliğe katılabilirsiniz: Phuket FantaSea Güneydoğu Asya’nın Disneyland’ı olarak kabul ediliyor; çocuklarınızla yapacağınız seyahatte mutlaka görmelisiniz. Yetişkinlere yönelik bir çok şov programı da sunuluyor. Adada yapacağınız gezide; Budist Tapınaklarını ve Big Buddha heykelini, doğal güzellikler içindeki şelaleleri, fillerin ve timsahların bulunduğu parkları gezebilirsiniz. Adadan bir gün ayrılıp çevredeki birbirinden güzel adaları da keşfedebilirsiniz.

Gitmeniz için 9 neden

1. Balayı için mükemmel bir yer

2. Bembeyaz Kumsallar ve Turkuaz Deniz

3. Andaman Denizi’nin İncisi

4. Lüks Oteller

5. Phuket dışındaki adalara günübirlik seyahat

6. Dalış, kano, snorkling gibi su sporları

7. Patong’un gece hayatı

8. Thai Mutfağı ile Gurme bir gezi

9. Thai masajı, kültürü ve güler yüzlü misafirperverliği

Ne Zaman Gidilmeli

Ocak:
Şubat:
Mart:
Nisan:
Mayıs:
Haziran:
Temmuz:
Ağustos:
Eylül:
Ekim:
Kasım:
Aralık

Pratik Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+7 (4 saat ileri)
Telefon Kodu: +65
Resmi Dil: Tayca
Diğer Diller: İngilizce
Başkent: Bangkok
Din: Budizm
Para Birimi: Baht

Seyahat Bilgileri

Önerilen Havayolları: THY, Qatar Havayolları, Emirates, Singapur Havayolları
Uçuş Süresi: 10 saat
Ana Havalimanı: Phuket
Vize: Yok
Priz: Tip A & C Fiş (2 dişli)
Bahşiş: Restorant ve Spa’da 10% Servis Bedeli faturaya dahil edilir. Edilmeyen durumlarda, hizmetten memnun kalındığında, 10% bahşiş bırakılması beklenir.

Yakın Destinasyonlar

Tatilinizle Birleştirin!

Dubai: Emirates Havayollarını tercih ederseniz 1 veya 2 gece Dubai’de konaklayıp; Arap Dünyası’nın bu lüks şehrini keşfedebilirsiniz!

Singapur: Singapur Havayolları ile, Uzakdoğu’nun alışveriş ve eğlence merkezi olan Singapur’u gezip; buradan Bangkok-Phuket ve Tayland’da bir çok bölgeye direk uçabilirsiniz.

Tayland: Bangkok’a uçarak, Phuket tatilinizi Bangkok ile veya Tayland’ın onlarca güzel adasından biriyle birleştirebilirsiniz.